O seriálu

12. srpna 2013 v 11:21 | cobra11-fanpage


Kobra 11 (v němčině Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei) je německý akční kriminální seriál o fiktivním kriminálním oddělení dálniční policie. V Německu ho vysílá televize RTL, v Česku byl vysílán do roku 2012 na TV Nova, Od roku 2013 na Fanda TV V roce 2013 je v ČR vysílána již 16. série tohoto seriálu. Z důvodu časové náročnosti tvorby seriálu se začaly natáčet i méně úspěšné epizody s druhým týmem policistů - vznikl seriál Kobra 11: Nasazení týmu 2. Oba seriály se odehrávají v Kolíně nad Rýnem.
První pilotní film (Bomby na 92. kilometru) v roce 1996 sledovalo na RTL 10 miliónů lidí.[1] V tomto díle jsou spolu vrchní komisař Frank Stolte (Johannes Brandrup) a vrchní komisař Ingo Fischer (Rainer Strecker). V druhé epizodě je však Ingo zastřelen a ve třetí epizodě ho nahrazuje vrchní komisař Semir Gerkhan (Erdogan Atalay). Na konci 1. série neznámo jak odchází Frank a ve 2. sérii přichází vrchní komisař André Fux (Mark Keller), ten je zabit harpunou na konci 3. série. Ve 4. sérii ho nahrazuje vrchní komisař Tom Kranich (René Steinke), ten na konci 6. série po vraždě těhotné snoubenky odchází. V 7. sérii ho nahrazuje komisař Jan Richter (Christian Oliver), ten na konci 8. série neznámo jak odchází. V 9. sérii se vrací vrchní komisař Tom Kranich (René Steinke), je však zastřelen v pilotním díle 11. série. Nahrazuje ho vrchní komisař Chris Ritter (Gedeon Burkhard), který umírá na konci 12. série. Jeho nástupcem se ve 13. sérii stává vrchní komisař Ben Jäger (Tom Beck). V pilotním filmu 18. série se do jednoho dílu vrací vrchní komisař André Fux (Mark Keller) o kterém jsi mysleli že zemřel na Mallorce na konci 3. série. Na konci 18. série zatím neznámo jak odchází Ben Jäger. V 19. sérii přichází vrchní komisař Alex Brandt (Vinzenz Kiefer)
V prvním pilotním filmu je šéfka Katharina Lamprechtová (Almut Eggert), ta v šesté epizodě 2. série neznámo jak odchází. V sedmé epizodě ji nahrazuje šéfová Anna Engelhardtová (Charlotte Schwab), ta ve 13. sérii v epizodě Zrada odchází. V epizodě Okno ji nahrazuje šéfová Kim Krügerová (Katja Woywood).
Také sekretářky oddělení dálniční policie se měnily. Prvních šest epizod 2. série - Regina Christmannová (Nina Weniger), která neznámo jak odchází. V sedmé epizodě ji nahrazuje Andrea Schäferová, od 8. série Gerkhanová (Carina Wiese), která poté, co otěhotněla a narodilo se jí dítě, také odchází, a to ve třetí epizodě 10. série, ale v seriálu se objevuje dál. Poté přichází Petra Schubertová (Martina Hill). Poslední výměna se koná, když zabijí Toma Kranicha, se kterým měla Petra vztah, a proto odchází v pilotním díle 11. série. Místo ní přišla Sussana Königová (Daniela Wutte).
V prvním pilotním filmu jsou policisté Thomas Tommy Rieder (Günter Schubert) a Marcus Bodmer (Uwe Büschken), v tomto díle přichází Anja Heckendornová (Claudia Balko). V druhé epizodě přichází Jochen Schulte (Matthias Freihof). Na konci 1. série všichni neznámo jak odcházejí. Ve 2. sérii je nahrazují Horst Hotte Herzberger (Dietmar Huhn) a Manfred Meier-Hofer (Sven Riemann), ten v šesté epizodě 2. série neznámo jak odchází. V sedmé epizodě ho nahrazuje Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer). V 15. sérii v epizodě Výše, rychleji, dále přichází Jenny Dornová (Katrin Heß). Hotte je však v pilotním díle 16. série zastřelen a nahrazuje ho Jenny. V 7. sérii přichází technik Hartmut Freund (Niels Kurvin).


použité info s cs.wikipedia./kobra11 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama